Mixcloud

Archiwum audycji w nowej formie

Często pada zapytanie o możliwość ponownego odsłuchania wieczornych audycji radia KChT. Początkowo próbowałem publikować nagrania w Archiwum, co było przez pewien czas dobrym rozwiązaniem. Wraz z rosnącą popularnością radia KChT oraz kluczowej audycji wieczornej, która przyciąga codziennie o 20:30 setki słuchaczy musiałem pomyśleć nad zmianą w formie dostępu do audycji archiwalnych.

Odtwarzanie plików audio bezpośrednio z strony internetowej wymaga innego rodzaju hostingu oraz zmian w przepustowości servera, co przekłada się bezpośrednio na koszty takiej usługi. Niektóre audycje były odsłuchiwane w pierwszych sześciu godzinach po opublikowaniu ponad tysiąc razy. Bardzo mnie to cieszy, że audycje Pana Piotra Wrońskiego są tak bardzo popularne, niestety, otrzymałem równie często uwagi, że strona internetowa jest niedostępna lub też wymaga długiego czasu ładowania.

Aby rozwiązać ten problem postanowiłem przenieść archiwum audycji na inną platformę multimedialną, która specjalizuje się w dystrybucji nagrań.

Po wielu testach oraz konsultacji z Panem Wrońskim zdecydowałem o publikacji całego Archiwum na platformie Mixcloud.

Dlaczego Mixcloud?

Platforma Mixcloud, mimo że nie posiada polskiej wersji językowej, jest bardzo łatwa w obsłudze. Dla zwykłego odsłuchania audycji nie jest wymagana żadna rejestracja. Strona Mixcloud jest również dostępna dla urządzeń mobilnych, instalacja dodatkowych aplikacji na smartphona nie jest wymagana.

Już wkrótce opublikuję dodatkowe informacje dotyczące obsługi tej platformy oraz możliwości które ta platforma oferuje.
Archiwum oferuje aktualnie tylko wieczorne audycje, pozostałe audycje będą sukcesywnie publikowane, tak aby już wkrótce mogli Państwo wykorzystać długie jesienne wieczory i posłuchać wszystkich audycji radia KChT.