Kolejny audiobook czytany przez autora w niespotykanej do dzisiaj formie czyli na żywo, bez obróbki. Tym razem historia dotyczy kulisów dzialania służb specjalnych.

Weryfikacja opowiada o końcowym okresie funkcjonowania SB i o tworzeniu UOP. Bohater widzi i ocenia wydarzenia z perspektywy szeregowego pracownika Wydzialu XI Departamentu I MSW, który nie nalezy do elity komunistycznego resortu siłowego. Jest i chce być obcy w tym środowisku.

Powoli odkrywa, jak bardzo został zmanipulowany i oszukany. Ma też świadomość, iż jest już za pózno – odium slużby w SB spadło na niego, wiec stara się przetrwać zachowujac resztki własnego ,,ja”. Ta książka nie jest usprawiedliwieniem ani personalnym oskarzeniem kogokolwiek. Autor oskarza jedynie proces zachodzacy w kraju, manipulacje, której ofiarą stało sie wielu, z bohaterem powieści włącznie.

Wywiad z panią Małgorzatą Kupiszewską do przeczytania na portalu internetowym Pressmania – warto przeczytać aby zrozumieć dlaczego warto posłuchać audiobooka.

Weryfikacja Rozdział 1 cz 1
Weryfikacja Rozdział 1 cz 2
Weryfikacja Rozdział 2
Weryfikacja Rozdział 3
Weryfikacja Rozdział 4 cz 1
Weryfikacja Rozdział 4 cz 2
Weryfikacja Rozdział 4 cz 3
Weryfikacja Rozdział 5 cz 1
Weryfikacja Rozdział 5 cz 2
Weryfikacja Rozdział 6 cz 1
Weryfikacja Rozdział 6 cz 2
Weryfikacja Rozdział 7 cz 1
Weryfikacja Rozdział 7 cz 2
Weryfikacja Rozdział 8 cz 1
Weryfikacja Rozdział 8 cz 2
Weryfikacja Rozdział 9 cz 1
Weryfikacja Rozdział 9 cz 2
Weryfikacja Rozdział 10 cz 1
Weryfikacja Rozdział 10 cz 2
Weryfikacja Rozdział 11
Weryfikacja Rozdział 12